Wkrótce start sezonu 2019/2020!!! Weź udział w Lidze Typerów!
01 / 02

Wkrótce start sezonu 2019/2020!!!

02 / 02

Weź udział w Lidze Typerów!

Czytaj więcej

Sezon ligowy zakończony! Podium!

Napisał 
Dział: Artykuły
czwartek, 10 maj 2018 21:03
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podium

          Na bardzo dobrym – trzecim miejscu kończymy tegoroczne zmagania w rozgrywkach ligowych. Z całą pewnością pozostaje niedosyt, gdyż przy większym szczęściu mogliśmy nawet zagrać w barażach.

Zapraszamy do krótkiego podsumowania wszystkiego tego, co działo się w ligowych rozgrywkach...

 

         |Nasz cel przed sezonem był taki jak zawsze – awans do pierwszej szóstki, który zapewni spokojną grę w drugiej rundzie.  Wiedzieliśmy, że w niektórych spotkaniach będziemy mogli mieć braki kadrowe spowodowane sprawami osobistymi. Dlatego zdecydowaliśmy zasilić się Marcinem Kaznowskim, transfer który okazał się bardzo dobrym wyborem.

Już w pierwszym meczu Marcin pokazał, że zamierza zdobywać jak najwięcej punktów. W meczu z Biłgorajem, o którym mowa zagrał również Marcin Grzyb, Zbyszek Kuźmiak oraz Paweł Gawryołek. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną naszej ekipy 10:0. W  meczu z powodów osobistych nie mógł zagrać Maciej Siedlczyński.

W spotkaniu drugiej kolejki na własnym terenie rywalizowaliśmy z UKS Wola Osowińska, drużyną  z którą spotkania zawsze są zacięte, tak samo był również tym razem. Po bardzo ciekawym spotkaniu zanotowaliśmy kolejne zwycięstwo, tym razem 6:4. Punkty w tym spotkaniu zdobyli: Marcin G. - 2; Paweł – 1; Maciek – 1; Zbyszek – 1; debel Marcin/Paweł – 1.

Kolejne spotkanie to jeden z najdalszych wyjazdów. Udaliśmy się Tomaszowa Lubelskiego. Mecze z podopiecznymi Artura Rachańskiego zawsze przebiegają w bardzo przyjaznej atmosferze. Jest to jedna z nielicznych ekip, z którą mamy bardzo dobre relacje. W spotkaniu tym nie mógł wystąpić Paweł, który w okresie wrzesień – grudzień był niedostępny. Bardzo dobrze zagrała reszta zespołu odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu – 7:3. Punkty zdobyli: Grzybek - 2; Maciek – 2; Kaznoś – 1; Zbyszek – 1; oraz debel Zbyszek/Kaznoś – 1.

W meczu czwartej kolejki gościliśmy u siebie p.Leona Filipa z drużyną LUKS Kłos Wola Skromowska. Ponownie bardzo dobra gra naszej drużyny zaowocowała czwartym ligowym zwycięstwem. W meczu wystąpili: Grzybek – 2; Maciek – 2; Kaznoś – 2; Zbyszek – 1; debel Zbyszek/Kaznoś – 1;

Wskoczyliśmy na dobre tory i po 4.kolejkach byliśmy liderem wspólnie z KTS Optima Lublin, z którą rywalizowaliśmy w piątej serii gier. Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w meczu byli gospodarze, którzy w swoich szeregach posiadali bardzo dobrych zawodników. Mimo tego, spotkanie było wyrównane. Zaczęliśmy jednak nie najlepiej. Paweł i Kaznoś przegrali swoje spotkania. Zwycięstwo dorzucił Marcin G. Spotkanie swoje przegrał jednak Zbyszek i przed deblami było 1:3. Od tego momentu mecz stawał się co raz bardziej wyrównany. Debel Marcin/Paweł wygrali swój pojedynek i było 2:4. Następnie dwa zwycięstwa, Grzybka i Zbyszka dały remis 4:4. W ostatniej serii Kaznoś nie dał rady rywalowi. O jeden punkt walczył Paweł, który rywalizował z Łukaszem Jarockim. Mecz zaczął się bardzo źle, od prowadzenia rywala 2:0. Punkt zaczepienia złapał Paweł w trzecim secie, wygrywając do -8. W czwartym secie rywal ponownie grał bardzo dobrze. Prowadził nawet 8:3. Mimo tego udało się zdobyć osiem kolejnych punktów i doprowadzić do stanu 2:2. W piątym secie nasz zawodnik ponownie okazał się lepszy, trzeci razy wygrywając 11:8. Dając tym samym remis.

Podbudowani bardzo dobrym wynikiem z Lublina, kolejny mecz również zagraliśmy na wyjeździe. Tym razem w Lubartowie, gdzie jeszcze nigdy nie wygraliśmy. W spotkaniu tym zagrali: Marcin G. - 1; Paweł – 1; Zbyszek – 1; Marcin K. - 2 oraz oba deble. Było to kolejne bardzo ważne zwycięstwo naszej drużyny. Wynik 7:3 pokazał, że będziemy się liczyć w walce o miejsce w pierwszej „trójce” .

W meczu siódmej kolejki gościliśmy zdecydowanego faworyta do końcowego zwycięstwa – KS Ogniwo Chełm. Ekipa ta w swoim składzie posiada pięciu bardzo dobrych zawodników. Wiedzieliśmy, że chociażby o jeden punkt w meczu będzie bardzo ciężko. Jednak mimo wszystkich zapowiedzi nasza drużyna zagrała bardzo dobrze, szczególnie pierwszy stół, gdzie Marcin z Pawłem zrobili komplet punktów dając remis. Wielka szkoda spotkań na drugim stole, gdzie wystarczyło jedno zwycięstwo, aby zdobyć komplet punktów.

Po kolejnym bardzo dobrym spotkaniu i remisie w meczu 8.kolejki do Lublina na mecz z Sygnałem jechaliśmy jako faworyci. Również i tym razem potwierdziliśmy, że możemy walczyć o najwyższe cele. Grzybek, Kaznoś, Paweł i Zbyszek dali zwycięstwo 7:3, przedłużając tym samym serię bez porażki do ośmiu spotkań.

9.kolejka to spotkanie z drugą drużyną Lewartu Lubartów. Mimo tego, że miejsce jakie zajmowali rywale pozwoliła twierdzić, że będzie to łatwe spotkanie. Goście postawiali ciężkie warunki i wiele spotkań było bardzo wyrównanych. Mimo tego szczęście było po naszej stronie i większość z nich wgrywaliśmy zapisując końcowy wynik 9:1.

To, co stało się w meczu 10.kolejki musiało w końcu nadejść. Szkoda tylko, że w znacznej mierze sami się do tego przyczyniliśmy. Mecz z UKS Grot-Michał Werbkowice. Jechaliśmy na wyjazd jako zdecydowany faworyt. Niestety słabsza forma w szczególności Pawła, który wrócił do gry bez treningów i zlekceważenie przeciwnika sprawiły, że doznaliśmy pierwszej porażki w sezonie – 4:6. Było to spotkanie, które jak się później okazało wyłączyło nas z gry o końcowe zwycięstwo.

Pierwszą kolejkę kończyliśmy spotkaniem z SMS Włodawa. Tym razem drużyna zagrała na miarę swoich możliwości i dopisała dwa kolejne oczka wygrywając 8:2.

Los chciał, że pierwsze rewanżowe spotkanie zagraliśmy również z SMS-em. Mecz miał podobny przebieg, wygraliśmy 8:2. Grzybek, Kaznoś i Maciek zdobyli po 2 oczka. Zgodnie pary wygrały również gry deblowe.

Spotkanie 13.kolejki było wbrew pozorom bardzo ważne dla naszej drużyny. Mierzyliśmy się notabene z ostatnią ekipą grupy mistrzowskiej, to była to rywalizacja z Werbkowicami. Tym razem pokazaliśmy, że poprzedni mecz był to czysty wypadek przy pracy. Przegrywając w całym spotkaniu tylko jeden mecz nie daliśmy rywalom najmniejszych szans wygrywając 9:1.

Prawdziwy finał rozgrywek dla naszej drużyny miał dopiero nadejść. Po dziesięciu zwycięstwach, dwóch remisach i porażce mieliśmy jeszcze szanse na końcowy tryumf. Trzeba było jednak wygrać spotkanie 14.kolejki z KS Ogniwo Chełm. Niestety specyficzne warunki, oraz bardzo dobra gra gospodarzy nie dała nam złudzeń, ostatecznie eliminując nas z walki o baraże. Ogniwo wygrało spotkanie 7:3 i zrobiło milowy krok w stronę baraży.

Porażka sprawiła, że nie mieliśmy już o co grać. Do pierwszego i drugiego miejsca była za duża strata. Natomiast czwarty i piąty zespół również tracił do nas zbyt dużą liczbę oczek, aby mógł nas wyprzedzić. Dlatego też dwa ostatnie spotkania z KTS Optima Lublin oraz MKS Lewart Lubartów były dla nas mimo wszystko ciężkie. Nie ze względu na poziom rywali, mimo tego, że był naprawdę duży, ale ze względu na podcięte skrzydła i brak motywacji. W głowach naszych zawodników ciągle siedziały przegrane pojedynki, a przede wszystkim jeden – z Werbkowicami. Dwa ostatnie pojedynki zagraliśmy na własnym terenie, oba przegraliśmy w stosunku 4:6.

          Patrząc przez pryzmat całego sezonu zdecydowanie można stwierdzić, że był to nasz najlepszy sezon. Gdybyśmy w każdym spotkaniu posiadali pełną kadrę, która mogłaby systematycznie trenować to być może dziś czekali byśmy na gry barażowe. Mimo wszystko nasi zawodnicy z całą pewnością zadowoleni są z osiągniętego wyniku. Nie będzie łatwo powtórzyć taki wynik w przyszłych latach. Ciężko też na obecną chwilę stwierdzić jakim składem dysponować będziemy w przyszłym sezonie.

          Dziękujmy wszystkim kibicom, którzy byli obecni na naszych meczach. Spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi opiniami odnośnie prowadzenia naszej drużyny, za co też jesteśmy wdzięczni. Potrzeba sporo czasu, aby relacjonować na bieżąco sytuację klubową oraz prowadzić transmisję z każdego spotkania. W tym sezonie było z tym różnie, jednak wszystkie 16 spotkań jest dostępne w formie wideo, czego chyba nie ma nigdzie w 2 lidze, a często i w drużynach pierwszoligowych.

          Już wkrótce rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu. W najbliższym czasie (okres maj-czerwiec) może być przerwa w aktualizacji strony lub będą dodawane informacje z lekkim opóźnieniem. Spowodowane jest to moimi sprawami osobistymi. Mam jednak nadzieję, że uda się na bieżąco aktualizować informacje.

Paweł Gawryołek
Prezes Błękitni Leopoldów

 

 

 

 

wspieraja2

Wyświetlony 1433 razy
fb large
 
Search - HWD Media
Search - Remove Shortcode
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Artykuły
Sierpień   2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
UPKS - 13/08/2019 - 07:29

Zakładka jest już dostępna TRANSFERY ;)

UPKS - 13/08/2019 - 06:13

Trochę krucho z czasem. Ale postaram się dodać. Jak będzie ktoś miał info to może podesłać tu na czacie lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do UPKS - 12/08/2019 - 18:21

będzie zakładka transfery na ten sezon?

W temacie - 12/08/2019 - 14:52

Tylko jedna osoba z STS-u przechodzi do Woli Sernickiej.

a - 11/08/2019 - 14:48

Paweł Widyński zostaje w Ogniwie

ja - 09/08/2019 - 16:33

wiem tyle, że Czarek Domagalski ma iść do Bełżyc, słyszałem też o przejściu Pawła Widyńskiego do Lubartowa, i jeszcze ponoć Wola sernicka ma brać chyba ze 2 osoby z STS Lubartowa do 3 ligi. Tak poza tym, więcej nie kojarzę na ten moment.

ABC - 02/08/2019 - 10:46

w II lidze Niedrzwica miała się wycofać. Co do reszty nie wiem nic. Są już składy I lig. Radek Chrześcian poszedł do Zamościa, a Łukasz Jarocki z Zamościa do Radomia. Może więcej info na temat transferów ktoś ma?

ktos - 02/08/2019 - 07:19

Co do now. sezonu, to ciekawe, czy (i ile jak coś) będzie nowych teamów. Wcześniej słyszałem o możliwości gry Bełżyc (rezerw albo odrębnego), także mogą zgłosić. Pewien "zapaleniec" z P-aw chciał też zgłosić klub, ale podejrzewam że temat jest już nieaktualny w jego przypadku. Zobaczymy już niedługo. A komuś coś wiadomo nt ewent. innych nowych? ...

baby - 15/07/2019 - 21:26

Szczera prawda. Co do pochodzenia to nie mam pojęcia skąd i kto wpadł na taki "genialny" pomysł. Za rok mają być opiekacze do lodów :D

do xyz - 14/07/2019 - 21:00

pyt.: serio z tym współzawodnictwem, jak napisałeś, czy ktoś tu sobie po prostu zwykłe "jaja" robi?! Jeśli to faktycznie prawda co do tych "fantów", to ja nie mam więcej pytań i pozostawiam bez komentarza...

??? - 11/07/2019 - 12:50

A może ktoś chce zamaskować brzydkie zapachy?

abc - 11/07/2019 - 07:52

Może ktoś z "Zarządu" ma dobry dostęp do takich fantów :D

xyz - 10/07/2019 - 20:38

Odnośnie Walnego Zebrania to słyszałem, że zamiast pucharów za współzawodnictwo były kosmetyki, perfumy itp. Osobiście uważam to za totalny OBCIACH ze strony Zarządu. Proszę o opinię w tej sprawie.

aaa - 09/07/2019 - 07:59

Najlepiej poinformowani pewnie będą Ci, którzy byli na zebraniu. Z opisu przebiegu spotkania nic takiego niestety nie widać.

g.r. - 08/07/2019 - 21:33

Odn. Walnego pyt.: czyli dalej nic nie wiadomo odn. ewent. zmian dot. rozgr. druż. na nowy sezon (chodziło ponoć o np. 2 gr. 3 ligi kosztem jednej 4 ligi) ? Bo gdzieś wcześniej tak słyszałem. Jeśli ktoś ma pewne info, z góry dzięki za odp.

Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
Anuluj

 

Rozgryki 2.liga

Tabela

Terminarz

Statystyki

 

Liga Typerów

Typuj

Regulamin

 

Piłka Nożna

Wybierz...

 

Konkursy

Wybierz...

 

 Odzież i gadżety

Czapki 

Szaliki

Vlepki

 

Dokumenty

Wykaz dokumentów 

 

Śledź nas

Masz pytanie?

Adres: ul. Zielona 1, 08-500 Leopoldów

Tel: 602 416 945; 602 796 401

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: http://www.blekitni.com

Serwis blekitni.com